Search
Close this search box.

بازار 62 میلیون دلاری تا سال 2022، پرینتر سه بعدی در هندوستان

انتظار می رود که بازار پرینتر سه بعدی در هندوستان، تا سال 2022 به 62 میلیون دلار برسد. با وجود اینکه اروپا و آمریکای شمالی در سال های گذشته صنعت پرینتر 3 بعدی را در سلطه ی خود داشتند، طبیعت قابل دسترس و پتانسیل های افزایشی تولید این تکنولوژی بدین معنا بودند که دیگر کشورهای جهان نیز شروع به ابداعات و نوع آوری پرداخته و جای خود را در این صنعت رو به رشد یافتند.

به طور مثال در چین، تولید کنندگان داخلی پرینتر سه بعدی، شهرت بسیاری را در داخل کشور به دست می آورند و این به دلیل رشد بسیار زیاد این تکنولوژی در کشورشان است.
در هندوستان نیز به همین ترتیب، پرینتر 3 بعدی ماندنی تر شده، چرا که Start up های مرتبط با پرینتر 3 بعدی تشکیل شده و خواستار ارتقا تکنولوژی شده اند.
در حقیقت، و با توجه به راه حل هوشمندانه صنعت بازار 6Wresearch، انتظار می رود که پروتوتایپ و مواد پرینتر 3 بعدی در هندوستان تا سال 2022، به 62 میلیون دلار برسد. همانند تمام کشورهای دیگر، پرینتر 3 بعدی، به رنج وسیعی از صنعت هندوستان، فرآیند کم هزینه تر و کم زمان برتری را ارائه می دهد. صنایع و زمینه هایی که توانستند از ابداعات تولیدات این تکنولوژی استفاده کنند، شامل تحصیلی، بهداشت و سلامت، هنر، آرشیتکت، و صنعت تولید می باشد. بنابریافته های گزارش 6Wresearch ، هر دو بازار خدمات پروتوتایپ پرینتر 3 بعدی و برنامه های تولید صنعتی، برای این تکنولوژی در حال افزایش می باشد.
Rajat Kharbanda، مشاور ارشد در 6wresearch می گوید: « معماری، تحصیل، هنر، خودرو، فشن و الکترونیکی مصرفی، در راس برنامه های بازار پروتوتایپ پرینتر 3 بعدی قرار دارد، و این در حالی است که لوازم الکترونیکی مصرفی، سهم اصلی را در این حساب به خود اختصاص داده اند. علاوه بر این، مصرف کنندگان خودرو و صنعتT امید به داشتن پرینتر های 3 بعدی بسیار با کیفیت، دارند.» همچنین Kharbanda افزود که شرکت هایی مثل Stratasys و 3D systems، انتخاب های محبوبی برای پروتوتایپ های تخصصی پرینتر 3 بعدی است.
روند رشد پرینتر 3 بعدی در صنعت تولید هندوستان، به این سمت می رود که هزینه ی زیبا سازی تولیدات صنعت پرینتر 3 بعدی را کاهش داده و بازار استفاده از آنها را رشد و افزایش دهد. در مقایسه با مواد، گزارش 6wresearch نشان داده است که در بیشتر تقاضا ها در هندوستان Polylactic Acid که بیشتر با فیلامنت PLA و همچنین Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) شناخته می شود، به عنوان 2 سری از مرسوم ترین موارد پرینتر 3 بعدی استاندارد استفاده می شود. در این راستا، محبوب ترین تکنولوژی پرینتر 3 بعدی که در هندوستان استفاده می شود، Fused Deposition Modeling (FDM) می باشد.
گزارش 6Wresearch همچنین پیشروهای بازار هندوستان را در زمینه ی صنعت پروتوتایپ پرینتر 3 بعدی، به صورت زیر بیان می کند: Altem Technologies, Imaginarium, و Novabeans Prototypin. همچنین به این لیست می تواند موارد زیر را نیز به آن اضافه کرد: Think3D, MyObjectify, Stanley 3D Tech, 3D Spectra Technologies و LBD Makers Technology.
گزارشی با عنوان بازار مواد و پروتوتایپ پرینتر 3 بعدی در هندوستان (2016 – 2022) در این رابطه می گوید:« با وجود اینکه بازار پرینتر 3 بعدی در هندوستان نوپا می باشد، یک پتانسیل بسیار بالا و روبه رشد برای تولید کنندگان، سازندگان محلی و توزیع کنندگان محسوب می شود. در بازار هندوستان، پروتوتایپ پرینتر 3 بعدی، یک مفهوم در حال حضور محسوب می شود، و در 3 سال اخیر، Start up های مختلفی در سطح کشور شکل گرفتند. بازار سرویس پروتوتایپ پرینتر 3 بعدی، انتظار می رود که در برنامه های کاربردی تحصیلی، پزشکی، هنر و معماری، توانایی هایی را به دست آورد. هرچند، این روند به سرعت به سوی موارد تولید و صنعتی جابه جا می شود، با این هدف که اطلاعات در مورد این صنعت را افزایش داده و هزینه های مرتبط را کاهش دهد.»

 

منبع: + / ترجمه اختصاصی از شرکت پژوهشگران صنعت آرتا

به اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

2 پاسخ

  1. یک دنیا ممنونم از سایت فوق العادتون.واقعا همیشه حرف اول رو می زنید در بین سایت های دیگه.براتون آرزوی موفقیت دوچندان دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *