Search
Close this search box.

3Dynamic Systems ،فیلامنت های فیبر کربنی چاپ سه بعدی را برای FDM معرفی می کند

یک شرکت انگلیسی متخصص در چاپ و چاپگر های سه بعدی زیستی از آخرین تولیدات خود برای مصرف کننده ها پرده برداری کرده است ، که یک فیلامنت فیبر کربنی برای پرینتر سه بعدی است و دارای استحکام زیادی هم هست ، که بر روی تمام زمینه های استاندارد پرینترهای سه بعدی FDM استفاده می شود. این فیلامنت برای چاپ سه بعدی مواد مستحکم، به سازندگان پیشنهاد می شود که جایگزین خوبی برای فیلامنت های ABS و PLA نیز هست.
مطابق گفته 3Dynamic Systems ، این شرکت جرأت استفاده از فیلامنت های فیبر کربنی چاپ سه بعدی را به واسطه ساخت سازه های فضایی در شروع سال 2014 به خود داد ، پیرو این مسأله ، شرکت های پرینتر سه بعدی باید متوجه میشدند که به چه سمتی میروند ، آنها اکنون به سازندگان ، فیلامنت هایی را برای استفاده در پرینترهای سه بعدی FDM خودشان پیشنهاد می کنند . قطعاتی که با استفاده از این فیلامنت پرینت شده اند با ترکیب فیبرکربن و پلیمر تقویت شده که گفته می شود سختی و استحکام زیادی به آن میبخشد.
این فیلامنت مرکب ، همانطور که شرکت توضیح می دهد ، از پلیمر ساخته شده است که این پلیمر شامل تعدادی فیبرکربن با قطر نازک و طول های متفاوت است . این نوار های کوتاه ، که به اندازه کافی کوچک هستند ، از طریق نازل از پرینتر سه بعدی FDM بیرون می آیند ، که با افزودن یک لایه دیگر به استحکام ترکیب پلیمر افزوده می شود ، که به اندازه کافی باعث تقویت قسمت های مختلف چاپ سه بعدی می شود، به خصوص وقتی بعد از چاپ، آن را در اتاق سردی قرار دهیم.

فیلامنت انعطاف پذیر با مقاومت حرارتی بالا و سرعت سریع پرینت سه بعدی3Dynamic Systems ،فیلامنت های فیبر کربنی چاپ سه بعدی را برای FDM معرفی می کند
3Dynamic Systems ،فیلامنت های فیبر کربنی چاپ سه بعدی را برای FDM معرفی می کند

دکتر توماس ، کسی که پلیمر های ترکیبی را طراحی کرده است ، میگوید : « ما به دقت فیبر کربن ها را با پلیمر مخصوصی ترکیب کردیم و سپس بهبودش دادیم که بعد از آن ، این ترکیب از یک فیلامنت 1.75 میلی متری خارج شد ، پس از آن در آب سرد قرار داده شد ، خشک و متراکم شد و نتیجه آن برش داده شد ».
طبق گفته های دکتر توماس ، این فیلامنت می تواند در دمای 210-220 درجه سلسیوس چاپ کند و نیازی به میز گرم هم نداشته باشد . او همچنین می گوید چسبندگی اجزاء فیلامنت استثنائی است، او می گوید : «با آزمایش مکانیکی ، این پلیمر ها خواهند شکست به جا اینکه ورقه ورقه بشوند » .چیزی که باید در نظر گرفت این است که هنگامی که شما از فیلامنت های فیبر کربنی استفاده میکنید ، کیفیت نازل پرینت سه بعدی است ، که باید در برابر سایش فیلامنت مقاوم باشد _مقاومت نازل ممکن است در هنگام فعالیت فیلامنت پایین بیاید.
اگر شما درباره ی اینکه چه چیزهایی را می توانید با استفاده از فیلامنت های ترکیبی و دینامیکی فیبر کربنی تولید کنید ، نگران هستید، باید گفت این فیلامنت همه کاره می تواند در تولید قسمتهای مختلفی از : چرخ دوچرخه و ابزار مورد نیاز کار و … استفاده شود. این مواد اولیه می تواند برای تولید اجزاء با کیفیت پایین ، قالب تولیدات و همچنین ساخت هر شکلی از اجزاء مختلف استفاده شود.

3Dynamic Systems ،فیلامنت های فیبر کربنی چاپ سه بعدی را برای FDM معرفی می کند3Dynamic Systems ،فیلامنت های فیبر کربنی چاپ سه بعدی را برای FDM معرفی می کند
فعالیت های این شرکت پرینتر سه بعدی آمریکایی با فیلامنت های فیبر کربنی متوقف نمی شود ، آنها برنامه ی استفاده از فیلامنت های بتنی را در سال 2017 دارند ، بدین وسیله ، تولید کنندگان قادر می شوند قسمتها و ساختار هایی را به وسیله این فیلامنت چاپ سه بعدی کنند ، گفته میشود این قسمتها در داخل آب داغ قرار می گیرند، بهبود بخشیده میشوند و سپس مثل یک صخره ی سنگی سخت میشوند.
رشد و پیشرفت در زمینه ی پرینتر های سه بعدی وابستگی زیادی به پیشرفت در مواد اولیه دارد . ما نمی توانیم علاقه خود را نسبت به 3Dynamics Systems و تولیدات جدید مربوط به آن در آینده انکار کنیم و شما میتوانید نسبت به راه اندازی و فراگیری فیلامنت های بتنی در سال آینده مطمئن باشید.

به اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *