Search
Close this search box.

نمایشگاه 80 وسیله غیر عادی پرینت شده – بخش اول

شرکت Materialise  بلژیکی  «ایجاد تغییر» را در نمایشگاهی در موزه  Red Dot Design در Essen آلمان به ارمغان آورده است. این نمایشگاه 80 قطعه پرینت شده که سازگار با محیط زیست و سودمند برای اجتماع است را به نمایش گذاشته است.

تا 30 ام اکتبر ، ملاقات کنندگان موزه  Red Dot Design   شانس این را خواهند داشت تا 80 تا از پرینتهای سه بعدی پیشگامانه در زمینه های هنر ، طراحی ، مهندسی و علم را ببینند ، به منظور یادگیری اینکه تکنولوژی ساخت افزایشی چگونه می تواند در زمینه های فردی ، اجتماعی و محیط زیست کمک حال باشد.این کارها توسط هنرمندان و طراحان مشهور و موسسات تحقیقاتی معتبر تولید شده است.

این نمایشگاه پرینت سه بعدی به منظور 25 امین سالگرد Materialise برای اولین بار در Bozar ، مرکز هنر Brussel ، برگزار شد .این نمایشگاه سیار اکنون در موزه  Red Dot Design  در آلمان برگزار می شود.

اگر دسترسی به نمایشگاه در آلمان برای شما سخت و غیر ممکن است و علاقه دارید تا ببینید چگونه پرینتر سه بعدی تفاوتها را ایجاد می کند ، ما در اینجا 12 محصولی که در نمایشگاه نشان داده می شود را به شما معرفی می کنیم:

 

Fractal . MGX

این میز پیشدستی که توسط پرینتر سه بعدی ، پرینت شده ، بر روی پایه هایی به شکل درخت قرار دارد ، این Fractal . MGX  از روی نمونه اولیه آن به نام  Fractal-T ساخته شده است . این میز پرینت شده از قسمتهایی از جمله : پایه هایی به شکل شاخه های درخت است، هنگامیکه به قسمت بالایی پایه نزدیک میشویم تراکم آن بیشتر می شود .منظور از ساخت این میز تأکید بر رابطه ای است که بین طبیعت و فرمولهای ریاضی وجود دارد . این میز  به شکل یک تکه پرینت شده و هیچ قسمتی به آن وصل نشده است.

میز پیشدستی که توسط پرینتر سه بعدی ، پرینت شدهمیز پیشدستی که توسط پرینتر سه بعدی ، پرینت شدهمیز پیشدستی که توسط پرینتر سه بعدی ، پرینت شده

One –shot.MGX

این One –Shot.MGX  یک مثال پیشگامانه از وسایل پرینت سه بعدی است  و چیزی که برای تماشاگران جالب است این است که مونتاژ آن یک تکه است .پایه های این وسیله توسط لولاها به یکدیگر وصل شده اند ، این تداخلات، به هم پیوستگی جالبی به این وسیله خاص تولید شده توسط پرینتر سه بعدی داده است ، که طراحی و تولید آن با استفاده از دیگر ماشین آلات ، به این شکل ، سخت خواهد بود.

materialise-exhibition-showcases-80-unusual-3d-printed-object-which-can-benefit-people-environment-5

Escapism Dress

این پیشرفت در زمینه مد و فشن توسط مبتکر آن Iris Van Harpen ، تحقق پیدا کرده و بطور ویژه در وب سایت ما نشان داده شده است . در ماه می گذشته ، یک طراح هلندی توسط پرینتر سه بعدی  dragon –skin Dress  را خلق کرد و هنگامیکه علاقمندان به مد و فشن به سمت این طرح کشیده میشدند ،  Van Harpen   با همکاری  Daniel Widrig  این طرح جدید زنانه را خلق کرد.

Anaplastogy Model

برای بیمارانی که از سرطان صورت رنج می برند، طراحی شده است ،که از نگهدارنده های تیتانیومی درست شده است ، که برای جایگزینی آن در بخش های صورت بیمار توسط پرینتر سه بعدی ، پرینت شده است .این بخش نشان می دهد که چگونه پرینتر سه بعدی تحول عظیمی در بخش درمان در جهان ایجاد کرده است و به بیماران از طریق تکنولوژی برش و جایگزینی کمک می کند.در مورد بیماران خاص ، دکترها باید قسمتهایی از صورت که شامل : چشم راست ، استخوان گونه و فک بالا است را جاگزین کنند . این روش باعث بد شکلی  شدید بیمار می شود . با پیاده سازی نرم افزار ، Anaplastogist   بلژیکی ، Jan DE Cuber  استخوانها جایگزین را طراحی و پرینت سه بعدی کرد ، که با استفاده از ایمپلنتهای مغناطیسی در جای خود قرار گرفت . سپس De Cuber  استخوان لگن را نیز خلق کرد.

materialise-exhibition-showcases-80-unusual-3d-printed-object-which-can-benefit-people-environment-7

به اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *